DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

13. 02 2017 07:45 | Jakub Trajteľ

Vojna medzi Cihanom a Gülseren z Vymenených životov: Súd rozhodol!

Konflikt medzi Nurgül Yeşilçay a Erkanom Petekkayom, ktorý skončil až pred súdom, pozná svojho víťaza!

Vymenené životy
Vymenené životy Foto: Global Agency

Mnohých fanúšikov tureckého seriálu Vymenené životy pred časom sklamalo, že pútavý príbeh z krajiny polmesiaca ďalej pokračuje bez postavy Gülseren, ktorú stvárňovala pôvabná herečka Nurgül Yeşilçay. Tá zo seriálu odišla pre nezhody s hereckým kolegom Erkanom Petekkayom, ktorý sa zhostil postavy Cihana. Ich konflikt má však aj ďalšie pokračovanie! Zelenoočka totiž v médiách po svojom odchode vyhlásila, že ju Erkan na pľaci šikanoval. Vymenili si aj niekoľko šťavnatých esemesiek - a práve kvôli nim pohnal Erkan hereckú kolegyňu až pred súd!

Vymenené životy
Foto: Global Agency
 

Uplynulý týždeň sa Nurgül a jej právničky Hande Kuday a Merih Önen zúčastnili na pojednávaní 44. trestného súdu v Bakırköy, zatiaľ čo Erkan a jeho právnik Çağdaş Çelik sa tam nedostavili. V obžalobe pripravenej prokurátorom Ertuğrulom Sarıyarom uviedol Erkan, že Nurgül Yeşilçay sa naňho sťažovala v rozhovore pre noviny a urážala ho prostredníctvom SMS správ. Obžaloba uviedla, že slová sťažnosti Nurgül Yeşilçay na Erkana Petekkayu v novinovom rozhovore boli vyhodnotené v rámci práva na odpoveď a slobody tlače. V obžalobe tiež stálo, že Nurgül mala spáchať zaslanými SMS správami trestný čin „urážky na cti, za ktorý môže byť uväznená na 3 mesiace až 2 roky.“
Vymenené životy - Erkan Petekkaya
Foto: Global Agency
 

Nurgül na súde vypovedala, že SMS správy neposielala s cieľom urážať, ale brániť sa. Sudcovi povedala: „Som v tejto brandži už 20 rokov, ale takejto situácii som doposiaľ nemusela čeliť. Disciplíne na pľaci som sa naučila od Türkân Şoray (turecká herečka, scenáristka a režisérka). On (Erkan Petekkaya) má problém s alkoholom, nedokáže ráno vstať a správa sa agresívne." Vysvetlila tiež celý incident: „Natáčali sme v národnom parku Yedigöller. Na pľaci bolo množstvo problémov a ja som si sama pre seba hovorila „Ako som do tohto celého spadla?!“ Tento muž je jeden sebecký človek, ktorý hovorí: „Ja som Boh, ja vám dávam všetky vaše peniaze.“
Vymenené životy - zásnuby
Foto: Global Agency
 

„Počas natáčania a času stráveného v zákulisí som sa do teba zamiloval a nemohol som sa ti pozerať do očí,“ hovoril tieto čudné veci, na čo som sa ho opýtala, prečo sa so mnou rozpráva takýmto spôsobom. Chcela som si od neho držať odstup, pretože som z jeho dychu cítila alkohol,“ pokračovala Nurgül, ktorá bola nútená poskytnúť rozhovor v reakcii na niektoré Erkanove tvrdenia.

Herečka ďalej vypovedala, že prežila ďalší incident v rovnaký deň v skorých ranných hodinách. Natáčali v hotelovej izbe, kde malo dôjsť aj k bozkávacej scéne. Erkan jej však povedal: „Tebe sa páčia takéto scény, máš ich najradšej, však?“ To, čo povedal Nurgül rozzúrilo a všetko ešte viac zhoršilo. „Bola som veľmi frustrovaná, producentovi som povedala, že po dotočení zazmluvnených 52 epizód chcem zo seriálu odísť. Rozhovor pre noviny som prijala, aby som mohla celý incident vysvetliť, nie preto, aby som urážala. Mojím jediným cieľom je zarábať peniaze a starať sa o svoje dieťa,“ povedala.

Vymenené životy
Foto: Global Agency
 

Súd nakoniec rozhodol, že prípad by mal byť uzavretý po tom, čo žalobca Erkan Petekkaya stiahol trestné oznámenie. Herečka so svojimi právničkami po verdikte súdu okamžite zavesili na sociálnu sieť spoločnú fotografiu s víťazným gestom a nasledujúcim vyhlásením: „Erkan Petekkaya stiahol svoju žalobu, prípad je uzavretý. Prihliadnuc na všetky dôkazné materiály a svedecké výpovede je zrejmé, že Nurgül Yeşilçay nespáchala žiadny trestný čin a jej správy pre Erkana boli zaslané s cieľom chrániť svoju česť a dôstojnosť v rámci slobody slova. Nie sme spokojné s ukončením prípadu, pretože to považujeme za spôsob, ako uniknúť spravodlivosti a možnosti nabúrať neúnosnú solidaritu medzi mužmi v brandži. Rozhodnutie súdu však rešpektujeme. Ženy nie sú predurčené na to, aby boli slabé a bezbranné. Nepodliehajte mobbingu, psychickému násiliu a žiadnej forme nespravodlivosti, ale obhajujte svoje práva.“ Prečo sivovlasý herec napokon stiahol trestné oznámenie, zatiaľ nevedno.

Sledujte Vymenené životy – vždy v pondelok až štvrtok o 20.30, v televízii Doma!

 


Prečítajte si aj:
* Fatih z Lásky na druhý pokus: Stal sa konečne otcom?
* William Levy sa ukázal vo vírivke: Takto ho fanúšičky vždy chceli vidieť!
* Defne a Yakup z Kúska zo mňa: Zo seriálových švagrovcov... Manželia!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Vymenené životy: FINÁLE - v pondelok, 22. mája, o 20.30!
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.