DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

10. 03 2017 06:00 | Jakub Trajteľ, Lukáš Kočišek

Exkluzívny rozhovor s Keriman z Vymenených životov!

Sympatická Nursel Köse v prvej časti rozhovoru pre televíziu Doma prezradila aj to, či by svojej seriálovej postave dopriala konečne lásku!

Nursel Köse
Nursel Köse Foto: Shine Casting Turkey

Hoci Keriman v tureckom romantickom seriáli Vymenené životy mnohí z vás zo začiatku nemali v obľube, postupom času si vás svojou prostorekosťou získala a dnes patrí k najobľúbenejším hrdinom celého seriálu! Veľkú zásluhu má na tom nepochybne aj jej predstaviteľka, herečka Nursel Köse. My sme sa ju preto rozhodli pre vás exkluzívne vyspovedať a teraz vám prinášame prvú časť rozhovoru s touto energickou herečkou.

Vymenené životy
Foto: Global Agency
 

Čím to podľa vás je, že si diváci nielen u nás na Slovensku, ale i po celom svete, kde sa seriál Vymenené životy vysiela, dokázali zamilovať aj potvoru, akou je Keriman? Väčšinou záporné postavy ľudia nenávidia, no vás doslova milujú!
Nursel Köse: Keriman bola už od začiatku negatívna postava a ja som ju hrala ako naozaj poriadnu potvoru. Po prvej epizóde mi dokonca režisér poradil, aby som radšej začala nosiť klobúk a slnečné okuliare, a skrývala sa, pretože diváci budú moju postavu nenávidieť. Bola som vydesená. Neskôr som sa preto rozhodla túto postavu plnú zloby ozvláštniť. Chcela som pridať humor a fetišizmus. Aby Keriman vyzerala skôr ako „nemecká Turkyňa“ a mohla sa stať univerzálnou postavou. Takže v podstate som chcela, aby ktokoľvek na tejto Zemi, kto sleduje Keriman, sa s ňou vedel lepšie stotožniť.

Ušili vám scenáristi postavu Keriman na mieru? Keriman totiž často spomína Nemecko, euro a podobne. Vy sama ste dlhé roky v Nemecku študovali a žili...
N.K.: Spočiatku, ako som už povedala, bola Keriman len podlá švagriná. Urobila som preto v rámci jej postavy isté zmeny a začala ju hrať inak. Tento môj vklad našu scenáristku veľmi potešil a ešte viac motivoval. Keď mi dovolila hrať viac spontánne a tolerovala moje úpravy textov, začalo sa naozaj radostné pracovné obdobie.

Zasahujete niekedy scenáristom aj do scenára? Vymýšľate si niektoré scénky?
N.K.: Postava Keriman sa postupne zmenila oproti tomu, ako bola vykreslená v prvom scenári. Od prvého dielu začala napríklad jesť neobvyklým spôsobom. Potom som deň čo deň pridávala do jej stvárňovania viac spontánnej improvizácie. Každý týždeň som s veľkým vzrušením čakala a hovorila: „Pozrime sa, aké dobrodružstvá čakajú na Keriman tentoraz“. Naša scenáristka Yildiz Tunç tvrdí, že si každý týždeň pozerá špeciálne moje scény a zabáva sa na nich. Nechali ma hrať spontánne. Cítim sa tak silná a motivovaná vďaka podpore našej scenáristky, režiséra aj producenta.
Vymenené životy
Foto: Global Agency
 

Na sociálnych sieťach sme požiadali slovenských fanúšikov, aby nám napísali pre vás nejaké otázky. V prvom rade vám odkazujú, že svoju postavu perfektne stvárňujete. Najviac ich však zaujímalo, či ste taká vtipná a uletená aj v súkromnom živote a koho bol nápad, že Keriman má tak rada peniaze a rada je?
N.K.: V mojom súkromnom živote dokážem byť seriózna, ale tiež poriadne zábavná žena. Obe tieto moje stránky sú extrémne. Niekedy sú ľudia prekvapení mojou vážnosťou. Ale je vo mne aj veľa humoru. Veľmi rada sa smejem a zabávam ostatných ľudí. Táto časť zo mňa sa teraz samozrejme premieta do Keriman. Je to chudobná žena, ktorá prišla takmer o všetko. To je dôvod, prečo si z jedenia urobila fetiš a má tak rada peniaze a bohatstvo.

Dopriali by ste Keriman aj lásku? Dočká sa jej v seriáli niekedy aj ona?
N.K.: Keriman je osamelá, úplne sama. Nemá nikoho. Nikto ju neľúbi. Myslím si, že láska by jej mohla pomôcť, urobiť z nej lepšieho človeka. Ale zaujímalo by ma, kto by vôbec mohol Keriman milovať...
Vymenené životy
Foto: Global Agency
 

Chceli ste byť už v detstve herečkou?
N.K.: Nedávno som napísala knihu s názvom „Sloboda klauna“, v ktorej hovorím o svojom detstve. Vyrastala som v rodine, kde mal každý rád umenie, poéziu, literatúru, hudbu a herectvo. Všetci moji súrodenci sa zaujímajú o umenie. Vyrastala som na klasických tureckých filmoch. Už od detstva som rada všetkých napodobňovala a moji rodičia ma v tom podporovali. Napodobňovala som každého, koho som zbadala, a všetkých to rozosmievalo.

Kde sa cítite viac doma? V Turecku alebo v Nemecku?
N.K.: Išla som do zahraničia ešte ako študentka, keď som bola veľmi mladá. Stala som sa imigrantom a naučila sa, že človek môže byť šťastný nielen tam, kde sa narodil. Ako doma sa môže cítiť na akomkoľvek mieste, kde sa dá žiť v spokojnosti a mieri. Som svetoobčan a môžem žiť kdekoľvek na svete. Moja práca je medzinárodná, takže môžem spolupracovať s kýmkoľvek a kdekoľvek na svete. To je tá pozitívna stránka tohto zamestnania: Len preto, že som umelec, môžem ísť, žiť a hrať, natáčať filmy skutočne kdekoľvek.

Kde beriete toľko energie?
N.K.: V prvom rade milujem to, čo robím, a moja práca je mi aj koníčkom. Snažím sa o seba starať a dávam si pozor na to, čo jem. Športujem, moje zdravie je dôležité pre moju prácu. Ak je človek zdravý, tak je aj šťastný a plný života.
Vymenené životy
Foto: Global Agency
 

Ako Nursel hodnotí herecké výkony svojich mladých hereckých kolegýň Leyly Tanlar (Cansu) a Aliny Boz (Hazal)? Ako sa jej podarilo skamarátiť s hollywoodskou hviezdou Andie MacDowell a priviesť ju na nakrúcanie Vymenených životov? Bola už niekedy na Slovensku a čo odkazuje slovenským fanúšikom? To všetko si môžete prečítať v najnovšom čísle týždenníka Eurotelevízia.
Nursel Köse v Eurotelevízii
Foto: Eurotelevízia
 

Sledujte najnovšie časti seriálu Vymenené životy – vždy v pondelok až štvrtok o 20.30, v televízii Doma!

 


Prečítajte si aj:
* Príbeh Sandhye a Sooraja poriadne „osladí“ hviezda z Indickej nevesty!
* Uf... Dcéra nového priateľa seriálovej Rebelky akoby jej z oka vypadla!
* Prekvapenie! Na Doma prichádza nový turecký seriál


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Vymenené životy: FINÁLE - v pondelok, 22. mája, o 20.30!
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.