DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

17. 03 2017 07:30 | Jakub Trajteľ, Lukáš Kočišek

Keriman z Vymenených životov: Toto odkazuje slovenským fanúšikom!

V druhej časti rozhovoru vám Nursel Köse prezradí aj to, ako vychádza so seriálovým bratom a či už niekedy bola na Slovensku!

Nursel Köse
Nursel Köse Foto: DOMA/Nursel Köse

Minulý týždeň sme vám na našich stránkach priniesli prvú časť exkluzívneho rozhovoru s energickou herečkou Nursel Köse, ktorú ste si na obrazovkách televízie Doma zamilovali ako Keriman v romantickom seriáli Vymenené životy. V ňom nám okrem iného odhalila, či už v detstve chcela byť herečkou a čo ju s jej seriálovým alter egom spája. Teraz prichádza na rad jeho druhá časť. Ako Nursel hodnotí herecké výkony svojich mladých hereckých kolegýň zo seriálu - Leyly Tanlar (Cansu) a Aliny Boz (Hazal), a ako sa jej podarilo priviesť hollywoodsku herečku Andie MacDowell na nakrúcanie Vymenených životov? Čítajte!

Nursel Köse
Foto: DOMA/Nursel Köse
 

Pocítili ste po stvárnení úlohy Keriman väčší záujem o vašu osobu? Patrí aj k vašim obľúbeným postavám, ktoré ste kedy stvárňovala?
Nursel Köse: Keriman je prvá komediálna postava, ktorú hrám v Turecku. Až dovtedy ma všetci volali „kráľovná drámy“. Dlho som však robila komédie v zahraničí. Účinkovala som tiež v kabaretoch a stand-up komediálnych šou, ale nemala som šancu hrať v Turecku. Všetci ma žiadali, aby som hrala vážne a dramatické scény, stále som mala dramatické postavy. Keriman je môj míľnik komediálneho herectva v Turecku.

Nedávno ste sa zúčastnili filmového festivalu v Antalyi, kde ste robili porotkyňu. Ako by ste zhodnotili vaše mladé herecké kolegyne – Alinu Boz (Hazal) a Leylu Tanlar (Cansu)? Ako sa vám s nimi spolupracuje?
N.K.: Alina Boz a Leyla Tanlar doslova vyrástli pod našimi rukami. Diváci taktiež boli svedkami toho, ako dospievali a stali sa z nich tínedžerky. Sme spolu celé tri sezóny seriálu. Nikdy im sláva nestúpla do hlavy a zostali také, aké boli na začiatku. Sú tiež veľmi bystré, šikovné a úspešné v ich školách. Možno by vás mohlo prekvapiť, že sú skutočne blízkymi priateľkami aj mimo kamier.
Vymenené životy - Hazal a Cansu
Foto: Global Agency
 

Čo sa týka filmového festivalu v Antalyi, podarilo sa vám priviesť na nakrúcanie seriálu aj hollywoodsku herečku Andie McDowell. Skamarátili ste sa?
N.K.: Stali sme sa blízkymi priateľkami. Je to veľmi srdečná a úprimná žena. Rozprávali sme sa o filmoch a hovorila mi o svojom najdlhšom natáčaní, pri ktorom scenár pozostával z 12 strán. Potom som jej povedala, že jedna naša týždenná epizóda je dlhá asi 160 minút, takže scenáre majú zvyčajne okolo 30-40 strán. Bola poriadne prekvapená a zvedavá. Pozvala som ju na pľac Vymenených životov a previedla po Istanbule. Bola som taká šťastná, a bola to nezabudnuteľná návšteva.
Nursel Köse a Andie MacDowell
Foto: Global Agency
 

Aký máte vzťah so svojím seriálovým bratom Özkanom, hercom Tolgom Tekinom?
N.K.: Idiot Özkan je skrátka úplný hlupák a smoliar. Neustále lieta v problémoch, do ktorých vťahuje aj Keriman. Tá z neho nemá žiadny prospech, iba samé ujmy. Je pre neho matkou aj sestrou. Najskôr sa starala o jeho dcéru, teraz o syna a snaží sa mu pomôcť vyriešiť jeho problémy. Je mi kvôli tomu „Kerimaniačky“ ľúto. Spolupracuje sa nám veľmi dobre a veľa sa nasmejem, keď si v scenári čítam naše spoločné scény s Tolgom Tekinom.

Pochádzate z početnej rodiny – aj svojich súrodencov si tak doberáte ako Özkana?
N.K.: Všetci si hovoríme, že každý má vo svojej rodine alebo vo svojom okolí takého idiota, a smejeme sa na tom.

Poznáte Slovensko? Chceli by ste sem niekedy prísť?
N.K.: Ešte som vo vašej krajine nebola, ale som na ňu zvedavá a rada by som ju raz navštívila. Páčia sa mi vaše chránené prírodné parky, zaujíma ma vaša architektúra, hrady a krásne hory. Špeciálne rada by som navštívila Bratislavu a stretla sa so svojimi fanúšikmi.

Čo by ste na záver odkázali slovenským fanúšikom?
N.K.: Ďakujem vám za váš láskavý záujem, posielam svojim fanúšikom na Slovensku bozky v štýle Keriman!

Sledujte najnovšie časti seriálu Vymenené životy – vždy v pondelok až štvrtok o 20.30, v televízii Doma!

 


Prečítajte si aj:
* Tieto turecké seriály dobýjajú Ameriku! Videli ste ich už aj vy!
* Nečakaný zvrat: Karty vo Vymenených životoch zamieša nová postava!
* Neuveríte, čím si kráska z Mentalistu kráti chvíle voľna!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Vymenené životy: FINÁLE - v pondelok, 22. mája, o 20.30!
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.